وبلاگ

خانهتولید محتوا و سئوبرچسب توضیحات متا | بهترین سئو در ۲۰۱۹
توضیحات-متا-2019-شرکت نرم افزاری هلما

برچسب توضیحات متا | بهترین سئو در ۲۰۱۹

برچسب توضیحات متا | بهترین سئو در ۲۰۱۹

برچسب توضیحات متا چیست؟

توضیحات متا یک ویژگی HTML است که خلاصه ای از یک صفحه وب را ارائه می دهد. موتورهای جستجو مانند Google غالباً توضیحات متا – معمولاً حداکثر ۱۶۰ کاراکتر را دارند – در نتایج جستجو که در آن می توانند به شدت بر نرخ کلیک کاربر تأثیر بگذارند.

نمونه

 

توضیحات-متا-2019-شرکت نرم افزاری هلما

نمونه کد

<head>
  <meta name="description" content="برچسب توضیحات متا | بهترین سئو در ۲۰۱۹ برچسب توضیحات متا چیست؟ 
توضیحات متا یک ویژگی HTML است که خلاصه ای از یک صفحه وب را ارائه می دهد.">
</head>

 

طول مناسب متا تگ

توضیحات متا می تواند به هر طریقی باشد ، اما Google به طور کلی قطعه قطعه را به ۱۵۵-۱۶۰ کلمه نادیده می گیرد. بهتر است توصیفات متا به اندازه کافی طولانی نگه داشته شود که آنها به اندازه کافی توصیفی باشند ، بنابراین توصیه می کنیم توصیفاتی بین ۵۰-۱۶۰ نویسه داشته باشید. به خاطر داشته باشید که طول “بهینه” بسته به شرایط متفاوت خواهد بود و هدف اصلی شما باید ارائه ارزش و کلیک درایو باشد.

هلما

قالب بهینه

برچسب های توضیحات متا ، گرچه به رده بندی موتورهای جستجو گره خورده است ، در به دست آوردن کلیک کاربر از SERP ها بسیار مهم هستند. این پاراگراف های کوتاه فرصتی برای مدیر وب سایت برای “تبلیغ” محتوای جستجوگرها است و فرصت جستجوگرها برای تصمیم گیری درمورد مرتبط بودن محتوا و شامل اطلاعات مورد نظر از جستجوی جستجوی آنها است.

توضیحات متا یک صفحه باید به صورت هوشمندانه ( به روشی طبیعی ، فعال ، غیر اسپمی) کلمات کلیدی را که صفحه هدف قرار داده است استفاده کند ، بلکه توضیحی قانع کننده ایجاد کند که جستجوگر بخواهد روی آن کلیک کند. این باید به طور مستقیم به صفحه ای که توصیف می کند ، مرتبط باشد و با توضیحات سایر صفحات متفاوت است.

 

عامل رتبه بندی گوگل چیست؟

گوگل در سپتامبر ۲۰۰۹ اعلام کرد که نه توضیحات متا و نه کلمات کلیدی متا در الگوریتم های رتبه بندی گوگل برای جستجوی وب قرار ندارند.

توضیحات متا با این حال می توانند CTR یک صفحه (از طریق نرخ کلیک) را در Google تأثیر بگذارند که می تواند بر توانایی رتبه صفحه تأثیر بگذارد.

به همین دلیل ، در میان دیگران ، تلاش برای توصیف متا بسیار مهم است.

 

توضیحات-متا-2019-شرکت نرم افزاری هلما

برچسب توضیحات متا | بهترین سئو در ۲۰۱۹

بهترین شیوه های SEO

تبلیغاتی قانع کننده بنویسید

تگ توضیحات متا عملکرد نسخه تبلیغی را ارائه می دهد. این خوانندگان را از طریق SERP به یک وب سایت جلب می کند و بنابراین بخشی بسیار مشهود و مهم در بازاریابی جستجو است. تهیه یک توصیف قابل خواندن و قانع کننده با استفاده از کلمات کلیدی مهم می تواند نرخ کلیک را برای یک صفحه وب مشخص بهبود بخشد. برای به حداکثر رساندن نرخ کلیک در صفحات نتیجه موتور جستجو ، لازم است توجه داشته باشید که گوگل و سایر موتورهای جستجو کلمات کلیدی جسورانه در توضیحات در هنگام مطابقت با پرس و جوهای جستجو دارند. این متن جسورانه می تواند چشم جستجوگران را به خود جلب کند ، بنابراین شما باید توضیحات خود را مطابقت دهید تا اصطلاحات جستجو در حد ممکن نزدیک باشد.

 

از تگ های توصیف متا کپی نکنید

مانند برچسب های عنوان ، مهم است که توضیحات متا در هر صفحه باشد. در غیر این صورت ، شما به نتایج SERP می پردازید که به این ترتیب ظاهر می شود:

 

یکی از راه های مبارزه با توصیف های متا کپی ، پیاده سازی روشی پویا و برنامه ای برای ایجاد توضیحات متا منحصر به فرد برای صفحات خودکار است. اما در صورت امکان ، توضیحی اصلی که برای هر صفحه می نویسید ، جایگزین نیست.

 

هلما

شامل علامت نقل قول مضاعف نشوید

هر زمان که از علامت نقل قول در HTML توضیحات متا استفاده شود ، گوگل هنگامی که در SERP ظاهر می شود ، این توضیحات را در نشان قیمت می گذارد. برای جلوگیری از وقوع این اتفاق ، بهترین شرط شما این است که تمام شخصیت های غیر الفبایی را از توضیحات متا حذف کنید. اگر علائم نقل قول در توضیحات متا شما مهم هستند ، می توانید از HTML استفاده کنید و نه از نقل قول های مضاعف برای جلوگیری از کوتاه شدن استفاده کنید.

 

بعضی اوقات بهتر است توضیحات متا نوشته نشود

اگرچه منطق مرسوم معتقد است نوشتن توضیحات متا خوب به جای اینکه موتورها از یک صفحه وب مشخص استفاده کنند ، عاقلانه تر هستند ، اما همیشه اینگونه نیست. از این قاعده کلی استفاده کنید تا مشخص کنید که باید توضیحات متا خود را بنویسید:

اگر یک صفحه بین یک تا سه عبارت یا عبارت عظیم جستجو شده را هدف قرار داده است ، توضیحات متا خود را بنویسید که به آن دسته از کاربرانی که پرس و جوهای جستجو را انجام می دهند از جمله این اصطلاحات را هدف قرار می دهد.

اگر این صفحه ترافیک دم بلند (سه یا چند کلمه کلیدی) را هدف قرار می دهد ، گاهی اوقات می توان عاقلانه تر بود که اجازه دهیم موتورها خودشان توضیحات متا را جمع کنند. دلیل آن ساده است: وقتی موتورهای جستجو توضیحات متا را جمع می کنند ، همیشه کلمات کلیدی و عبارات اطراف را که کاربر جستجو کرده است نمایش می دهند. اگر یک وب مستر توضیحات متا را به کد صفحه بنویسد ، آنچه که آنها برای نوشتن انتخاب می کنند می تواند بسته به سؤال از اهمیتی که موتورها بطور طبیعی ایجاد می کنند ، خدشه دار شود.

یک مورد احتیاط برای حذف تگ های توضیحات متا: به خاطر داشته باشید که سایت های اشتراک گذاری اجتماعی مانند فیس بوک معمولاً از برچسب توضیحات متا صفحه به عنوان توضیحی استفاده می کنند که هنگام به اشتراک گذاری صفحه در سایت های آنها ظاهر می شود. بدون برچسب توضیحات متا ، سایت های اشتراک اجتماعی فقط می توانند از اولین متنی که می توانند پیدا کنند استفاده کنند. بسته به متن اول در صفحه شما ، این ممکن است یک تجربه کاربر خوب برای افرادی که از طریق اشتراک گذاری اجتماعی با محتوای شما روبرو می شوند ، ایجاد نکند.

 

مراقب باشید: موتورهای جستجو همیشه از توضیحات متا شما استفاده نمی کنند

در بعضی موارد ، موتورهای جستجو می توانند توضیحات متا را که یک مدیر وب در HTML یک صفحه مشخص کرده است نادیده بگیرند. دقیقاً چه زمانی این اتفاق رخ می دهد غیرقابل پیش بینی است ، اما غالباً هنگامی اتفاق می افتد که گوگل فکر نمی کند توضیحات متا موجود به اندازه کافی به سؤال کاربر پاسخ دهد و یک قطعه از صفحه مورد نظر را شناسایی کند که با پرس و جو جستجوگر مطابقت داشته باشد.

ارسال دیدگاه