وبلاگ

خانهتولید محتوا و سئوبهترین شبکه های اجتماعی در دنیا

بهترین شبکه های اجتماعی در دنیا

بهترین شبکه های اجتماعی در دنیا

هر روز بر تعداد کاربران اینترنت در جهان افزوده می‌شود و با تلاش کمپانی‌های بزرگ و غول‌های فناوری برای رساندن اینترنت به دورافتاده‌ترین نقاط جهان، حالا دیگر در سراسر جهان بیش از ۴میلیارد نفر به اینترنت دسترسی دارند و به بیان دیگر نیمی از جمعیت جهان، آنلاین هستند.

ازسوی دیگر تعداد کاربران شبکه‌های اجتماعی نیز روندی رو به رشد دارد تا آنجا که این تعداد امروزه از مرز سه میلیارد نفر گذشته است.

 

 

شبکه-های-اجتماعی-شرکت نرم افزاری هلما

 فیسبوک (Facebook)

بی شک بزرگ ترین و پرمخاطب ترین شبکه اجتماعی موجود در اینترنت هم از لحاظ تعداد کاربر و هم از لحاظ اسم و رسم فیسبوک است.این شبکه در فوریه ۲۰۰۴ تاسیس شد وبا بیش از ۱۳ سال اداره و پشتیبانی مستمر، نزدیک به ۱٫۶ میلیارد نفر کاربر فعال درماه را جمع آوری کرده است ، و همین امر بصورت خودکار این شبکه را تبدیل به یکی از بهترین شبکه ها برای اتصال مردم از سراسر جهان به کسب و کار شما می‌کند. بیش از یک میلیون کسب و کار کوچک و متوسط از این پلتفرم برای تبلیغ بیزنس خود استفاده می‌کنند. در آمریکا بیش از یک میلیون سازمان کوچک و متوسط آگهی های تبلیغاتی خود را روی فیس بوک منتشر می کنند و همچنین گفته می شود سازمان های بزرگ آمریکایی سالانه بیش از ۱۰۰ میلیون دلار بودجه تبلیغاتی خود را به فیس بوک اختصاص می دهند.

 

ذارترین سایت های اینترنتی جهان دانست. این سایت هم اکنون بیش از ۶۵۰ میلیون عضو ثبت شده دارد و ۳۴درصد بازاریابان از توییتر برای فروش محصول و موفقیت حضور خود در بازار جهانی استفاده می کنند. طی چند ماه اخیر توییتر اعلام کرد برخی تغییرات در توییتر ایجاد شده که از مهم ترین آنها می توان به رفع محدودیت ۱۴۰ کاراکتری برای نوشتن توییت ها اشاره کرد.

 

 

 

 

 

شبکه-های-اجتماعی-شرکت نرم افزاری هلما

لینکدین (LinkedIn)

لینکدین به عنوان بزرگ ترین شبکه اجتماعی سازمانی در جهاننام برده می شود. این سایت شبکه های تحصصی در میان کارشناسان جهان ایجاد کره است و مدیران و کارمندان را به هم متصل می کند. این وب‌سایت یکی از محبوب‌ترین رسانه‌ها‌ی اجتماعی در بین شبکه‌های حرفه‌ای بوده و در ۲۴ زبان زنده‌ی دنیا در دسترس است. در حال حاضر بیش از ۳۵۲ میلیون نفر در LinkedIn عضو هستند و با گذشت هر یک ثانیه دو عضو جدید به این شبکه اجتماعی افزوده می شود.

 

 

 

 

 

شبکه-های-اجتماعی-شرکت نرم افزاری هلما

گوگل پلاس (Google Plus)

این سرویس شبکه اجتماعی تحت مدیریت گوگل خدمات خود را ارایه می دهد . کمتر از سه سال است که این شبکه اجتماعی فعالیت خود را آغاز کرده و ابتدا با سرمایه گذاری ۵۰۰ میلیون دلاری فعالیت خود را آغاز کرد، و اکنون ارزش آن چند میلیارد دلار محاسبه می شود. به طور میانگین هر کاربر هفت بار در روز به صفحه اختصاصی خود در Google+ مراجعه می کند و در مجموعه سه ساعت و ۴۶ دقیقه در آن حضور می یابد. بیشتر مطالبی که در این شبکه اجتماعی به اشتراک گذاشته می شود، کمتر از ۶۰ کاراکتر دارد و ۶٫۹۷ درصد از ترافیک اینترنتی جهان در اختیار Google+ است.
شبکه-های-اجتماعی-شرکت نرم افزاری هلما

یوتیوب (Youtube)

یکی از زیرمجموعه های گوگل یوتیوب است. یوتیوب بزرگ‌ترین و محبوب‌ترین رسانه‌ی تصویری در بین شبکه‌های اجتماعی است. میزان ویدیوهای یوتیوب که هر دقیقه در فیس بوک مشاهده می شود، معادل ۳۲۳ روز است و تقریبا ۹ درصد سازمان های جهان آگهی های خود را روی آن منتشر می کنند. براساس آخرین آمار ۸۱٫۹ درصد از تمام کاربران اینترنتی ۱۴ تا ۱۷ ساله جهان از یوتیوب استفاده می کنند و ۷۲درصد بزرگسالان هم به آن سر می زنند.
شبکه-های-اجتماعی-شرکت نرم افزاری هلما

پینترست (Pinterest)

پینترست به عنوان یک شبکه‌ی اجتماعی نسبتا تازه وارد شناخته می‌شود. این شبکه اجتماعی یکی دیگر از ابزارهای رسانه ای آنلاین محسوب می شود که طی مدت کوتاه پیشرفت قابل ملاحظه داشته است. هم اکنون بیش از ۷۰میلیون کاربر فعال در این شبکه اجتماعی عضو هستند و بیش از ۹ میلیون کاربر هم از طریق صفحه اختصاصی خود در فیس بوک وارد Pinterest می شوند. یکی ازکاربردهای این شبکه‌ی اجتماعی برای مشاغلی است که بازار هدفشان عمدتا خانم ها هستند چرا که بیش از نیمی از بازدیدکنندگان این رسانه را زنان تشکیل می‌دهند.
شبکه-های-اجتماعی-شرکت نرم افزاری هلما

اینستاگرام (Instagram)

اینستاگرام یکی از رسانه‌ های تصویری اجتماعی است. بازاریاب ها این روزها اینستاگرام را یکی از بهترین پلتفرم های اجتماعی می دانند و توجه ویژه به آن دارند. اینستاگرام یک شبکه اجتماعی بسیار کاربردی برای روایت انواع داستان های تصویری است و می تواند در زمینه های مختلف مورد استفاده قرار گیرد. این وبسایت در ۶ اکتبر سال ۲۰۱۰ راه اندازی شد و بیش از ۴۰۰ میلیون کاربر فعال دارد و مالک اصلی آن هم فیسبوک است. تعداد بسیار زیادی از کاربران از این شبکه برای پست کردن تصاویر سفر خود، دنیای مد، غذاهای مختلف و مورد علاقه خود، هنر و سایر موضوعات مشابه استفاده می‌کنند. بیش از ۳۰۰ میلیون کاربر جهانی در طول هر ماه به صفحه اختصاصی خود در اینستاگرام سر می زنند و روزانه ۷۵ میلیون کاربر از خدمات آن استفاده می کنند. به طور کلی ۲۰درصد کاربران اینترنتی جهان با اینستاگرام درگیر هستند و جوانان بزرگ ترین گروه مخاطبان این مجموعه اند.
شبکه-های-اجتماعی-شرکت نرم افزاری هلما

تلگرام(Telegram)

در آگوست ۲۰۱۳ در روسیه راه اندازی شد اما در حال حاضر مقر اصلی آن در آلمان است. این شبکه در ابتدا بیشتر و فقط یک پیام رسان ساده بود و به تدریج با پدیدار شدن امکاناتی همچون گروه ها و کانال ها میتوان آن را یک شبکه اجتماعی تلقی کرد. در فوریه ۲۰۱۶ تلگرام اعلام کرد که بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر فعال بصورت ماهانه در این شبکه هستند و روزانه ۳۵۰ هزار به این عدد اضافه میشود ، همچنین در سال جاری دو شبکه اجتماعی اینستاگرام و پیام رسان واتس اپ که هر دو در مالکیت فیسبوک هستند اقدام به فیلتر و مسدودسازی لینک های تلگرام نمودند.
شبکه-های-اجتماعی-شرکت نرم افزاری هلما

Flickr

فلیکر یک پلتفرم به اشتراک گذاری عکس و ویدئوست. این پلت فرم تصویری و شامل فیلم‌های آنلاین است که در ۱۰ فوریه سال ۲۰۰۴ ایجاد شده است و در سال ۲۰۰۵ زیر مجموعه یاهو شد. در هر روز بیش از ۱۲۰ هزار وبلاگ در این شبکه اجتماعی به روز می شود و تاکنون ۹۹ میلیارد عکس و مطلب روی آن قرار گرفته است. اعضای این شبکه اجتماعی روز ۱۱۳٫۶ میلیون مطلب به اشتراک می گذارند و با هر بار ورود ۲۸ دقیقه در صفحه شخصی خود گشت و گذار می کنند. تعداد کاربران ماهانه این شبکه اجتماعی موبایلی ۱۹۹٫۱ میلیون نفر گزارش شده است.بهترین شبکه های اجتماعی در دنیا
بهترین شبکه های اجتماعی در دنیا
بهترین شبکه های اجتماعی در دنیا

تیم برنامه نویسی شرکت نرم افزاری هلما ارائه دهنده خدمات تحت وب ، طراحی وب ، سئو سایت ، طراحی گرافیکی ، CRM ، سخت افزار و شبکه برای شما میباشد.

هم اکنون جهت مشاوره با شماره های ۰۹۱۵۳۱۳۷۵۵۹و۳۸۹۲۷۵۹۴ تماس بگیرید.

ارسال دیدگاه