وبلاگ

خانهطراحی وبسایتطراحی سایت به منظور تجارت الکترونیک
سایت-تجارت-الکترونیک-شرکت هلما

طراحی سایت به منظور تجارت الکترونیک

طراحی سایت به منظور تجارت الکترونیک

وب سایت های تجارت الکترونیک ، ماهیت منحصر به فرد خود را دارند که هدایت بازدید کننده به یک کار ساده – خرید اینترنتی می باشد. یک طراح وب می بایست اصول مختلف فروش اینترنتی را در زمان طراحی وب سایت تجارت الکترونیک در نظر داشته باشد. در این مقاله سعی می کنیم که نگاهی به بعضی از جنبه های مهم طراحی که باید در یک وب سایت الکترونیکی داشته باشید بیاندازیم.

بسیاری از شما احتمالا می پرسید که چرا طراحی وب سایت تجارت الکترونیک از طراحی باقی وب سایت ها متفاوت است. همه آنها باید جذاب بوده ، به خوبی سازماندهی شده و از رنگهای مناسب در خور وب سایت و غیره استفاده کرده باشد. غرایز شما خوب هستند. با این حال یک نگاه نزدیک به برخی از وب سایت های موفق تجارت الکترونیک ، تفاوتهای مفهومی بارز را در یک وب سایت تجارت الکترونیک موفق نشان خواهد داد.

یک وب سایت تجارت الکترونیک باید اصول فروش خاصی را دنبال نماید:
• به کاربر یک تجربه لذت بخشی در طول خرید اینترنتی بدهد.
• مطمئن گردد که اطلاعاتی کافی درباره صاحب وب سایت ارائه نماید و اینکه چرا باید مورد اطمینان باشد.
• استفاده از وب سایت باید آسان باشد اگر نباشد بازدید کننده به سمت رقیب شما خواهد رفت.

 

سایت-تجارت-الکترونیک-شرکت هلما

طراحی سایت به منظور تجارت الکترونیک

 

چرا طراحی سایت تجارت الکترونیکی؟

قبل از انجام هر کاری شاید این سوال به ذهنتان خطور کند که آیا کسب و کار شما نیازی به داشتن سایت و طراحی سایت دارد؟ پاسخ به این سوال بستگی به هدف شما از طراحی وب سایت و نوع کسب و کار شما دارد. از آنجایی که امروزه اغلب افراد برای کوچکترین کار ها و کسب اطلاعات به دنیای اینترنت رجوع می کنند، طراحی سایت تجارت الکترونیک به عنوان شناسنامه ی کسب و کار شما در فضای اینترنت عمل کرده و اعتباری برای تجارت شما به حساب می آید.

 

در طراحی سایت تجارت الکترونیکی به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

در این قسمت به بررسی مجموعه نکاتی می پردازیم که رعایت آن ها در طراحی سایت تجارت الکترونیک باعث بهبود کارایی سایت شده و تاثیر زیادی بر روی سئو سایت و بهینه سازی سایت دارد.

 

استفاده از استاندارد های طراحی سایت

اگر طراحی سایت تجارت الکترونیک بر اساس استاندارد های طراحی سایت باشد ، مدیریت آن آسان بوده و سایت کارکرد بهتری از خود نشان می دهد. از نتایج استفاده از استاندارد های طراحی سایت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱- سرعت لود صفحات

تاجایی که امکان دارد سرعت لود صفحات باید سریع باشند. این امر علاوه بر اینکه برای کابران (مخصوصا با سرعت اینترنت پایین) مهم است ، یکی از معیار های رتبه بندی سایت توسط موتور های جستجو می باشد. در الگوریتم های جدید موتور های جستجو سایت هایی که سرعت لود کمتری دارند و زمان لود شدن آن ها زیاد است ، ارزش کمتری داده و در نتایج جستجو تولویت را به سایت های سبک و سریع می دهند.

۲-استفاده از تصاویر مناسب در طراحی سایت تجارت الکترونیک

تصاویر در طراحی سایت از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و باید بر اساس اصول و ضوابط موتور های جستجو در طراحی سایت استفاده شوند. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه به مقاله تصاویر در طراحی سایت مراجعه کنید.

۳-نقشه سایت در طراحی سایت تجارت الکترونیک

وجود نقشه سایت در طراحی سایت تجارت الکترونیک یکی از ملزومات این امر می باشد. نقشه سایت در طراحی سایت تجارت الکترونیک علاوه بر راهنمایی بازدید کنندگان و مراجعه کنندگان سایت برای موتور های جستجو نیز مهم بوده و نقش زیادی در رتبه بندی سایت در نتایج موتور های جستجو دارد.

۴-محتویات در طراحی سایت تجارت الکترونیک

شاید مهمترین چیز در طراحی سایت تجارت الکترونیک مطالب و محتوای سایت می باشند. این نکته علاوه بر این که برای کاربران و بازدید کنندگان سایت مهم است برای موتور های جستجو نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و از مهمترین معیار های رتبه بندی سایت در موتور های جستجو می باشد. مطالب باید جذاب ، واقعی ، و کاملا جدید باشند. یکی از چیز هایی که ضربه زیادی به سایت می زند استفاده از مطالب تکراری می باشد.

 

سایت-تجارت-الکترونیک-شرکت هلما

طراحی سایت به منظور تجارت الکترونیک

 

طراحی سایت بر اساس اصول سئو

بهتر است سایتی که طراحی می کنیم از همان ابتدا بر اساس اصول سئو بوده و با الگوریتم های موتور های جستجو کاملا سازگار باشد. نتیجه ی این امر شناسایی راحت تر سایت برای موتور های جستجو و در نتیجه رتبه بندی راحت تر سایت می باشد.

 

سئو سایت تجارت الکترونیک

بعد از طراحی سایت نوبت به مهمترین بخش کار یعنی سئو سایت می رسد. سئو و بهینه سازی سایت های تجاری تقریبا امری اجتناب ناپذیر می باشد. با سئو و بهینه سازی ، وب سایت شما در صفحات و نتایج ابتدایی جستجو ها به نمایش درآمده، هر روزه بازید کنندگان و مشتریان جدیدی وارد سایتتان شده و موتور های جستجو تبدیل به بازاریاب و تبلیغ کننده ی سایت و شرکت شما خواهند شد. از دیگر راه کار های بازاریابی اینترنتی که در کار سئو سایت می توانند کمک بسیار خوبی برای سایت باشند می توان به ایمیل مارکتینگ ( ارسال ایمیل تبلیغاتی و بازاریابی ایمیلی) ، تبلیغات کلیکی و .. اشاره کرد.

 

سایت-تجارت-الکترونیک-شرکت هلما

 

امکانات طراحی سایت تجارت الکترونیک

امکانات طراحی سایت تجارت الکترونیکی بیشتر بستگی به اهداف و نوع شرکت و سازمان دارد. درادامه به بررسی برخی از این امکانات و ویژگی ها در طراحی سایت تجارت الکترونیک می پردازیم که تمامی آن ها قابلیت سفارشی سازی و اختصاصی شدن را دارند.

 • امکان ایجاد اسلاید نمایشی
 • گالری تصاویر
 • ایجاد صفحات و زیر منو های بی نهایت
 • راه اندازی قسمت فروش اینترنتی و فروشگاه اینترنتی در سایت
 • معرفی محصولات و خدمات
 • رزومه شرکت و هر آنچه که دوست دارید افراد در رابطه با شما بدانند.
 • استفاده از نقشه ی گوگل
 • راه اندازی بخش نظرسنجی و بحث در مورد موضوعی خاص
 • سیستم آمارگیری دقیق از سایت
 • مدیریت آسان و کاربردی در طراحی سایت تجارت الکترونیک
 • پنل رایگان ارسال اس ام اس
 • لود شدن سریع صفحات
 • سیستم اعطای نماینگی و یا شعبه
 • تالار گفتگو در طراحی سایت تجارت الکترونیک
 • مدیریت آسان و کارامد مطالب، اسناد ، تصاویر  و هرآنچه که در سایت موجود است.
 • سیستم خبر خوان
 • بخش مقالات و کتابخانه
 • سیستم پیشرفته مدیریت فروش و ارتباط مشتریCRM (خدمات پس ازفروش ، استعلام گارانتی و.. )
 • چند زبانه بودن سایت های تجارت الکترونیکی
 • امکان ریسپانسو و واکنش گرا بودن طراحی سات تجارت الکترونیکی

منابع: اینتن

داتچ

 

تیم تولید محتوای شرکت نرم افزاری هلما برای شما تولید محتوای وب سایت، تولید خبرنامه های شما حتی به زبان عربی برای کشورهای حوزه خلیج فارس تولید محتوای وبلاگ، تولید محتوای تجاری و … را انجام می دهد.

جهت مشاوره میتوانید با شماره های ۰۹۱۵۳۱۳۷۵۵۹و۳۸۹۲۷۵۹۴ تماس بگیرید.

ارسال دیدگاه