وبلاگ

خانهسی آر امCRM پل ارتباطی مشتریان با شما
CRM-پل-ارتباطی-مشتریان-با-شما-شرکت نرم افزاری هلما

CRM پل ارتباطی مشتریان با شما

CRM پل ارتباطی مشتریان با شما

مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) یک فناوری برای مدیریت روابط و تعامل شرکت شما با مشتریان و مشتریان بالقوه است. هدف ساده است: بهبود روابط تجاری. یک سیستم CRM به شرکتها کمک می کند تا با مشتریان در ارتباط باشند ، روند کار را ساده تر و سودآوری را بهبود بخشند.

وقتی افراد در مورد CRM صحبت می کنند ، معمولاً به سیستم CRM مراجعه می کنند ، ابزاری که به مدیریت تماس ، مدیریت فروش ، بهره وری و موارد دیگر کمک می کند.

یک راه حل CRM به شما کمک می کند تا تمرکز خود را بر روابط سازمان خود با افراد خاص – از جمله مشتریان ، کاربران خدمات ، همکاران یا تأمین کنندگان – در طول چرخه زندگی خود با آنها ، از جمله پیدا کردن مشتری جدید ، برنده شدن در کسب و کارشان و ارائه پشتیبانی و خدمات اضافی در طول رابطه داشته باشید.

 

CRM-پل-ارتباطی-مشتریان-با-شما-شرکت نرم افزاری هلما

CRM پل ارتباطی مشتریان با شما

 

CRM برای چه کسی مناسب است؟

یک سیستم CRM به همه – از فروش ، خدمات مشتری ، توسعه تجارت ، استخدام ، بازاریابی یا هر خط دیگری از تجارت – راهی بهتر برای مدیریت تعامل و روابط خارجی که باعث موفقیت می شود را برای شما فراهم میکند.

یک ابزار CRM به شما امکان می دهد تا اطلاعات تماس با مشتری و چشم انداز را ذخیره کنید ، فرصت های فروش را شناسایی کنید ، مشکلات مربوط به خدمات را ضبط کنید و کمپین های بازاریابی را مدیریت کنید ، همه در یک مکان اصلی – و اطلاعات مربوط به هر تعامل مشتری را برای هر کسی که در شرکت شما ممکن است به آن نیاز داشته باشد ، تهیه کند.

با دید و دسترسی آسان به داده ها ، همکاری و افزایش بهره وری آسان تر است.

همه افراد در شرکت شما می توانند ببینند که چگونه مشتریان با آنها ارتباط برقرار کرده اند ، چه چیزی را خریداری کرده اند ، آخرین بار آن را خریداری کرده اند ، چه چیزی پرداخت کرده اند و موارد دیگر.

CRM می تواند به شرکتها در هر اندازه کمک کند تا رشد کسب و کار را پیش ببرند ، و این می تواند به ویژه برای یک تجارت کوچک سودمند باشد ، جایی که تیم ها اغلب باید بهترین راهکار را پیدا کنند.

 

CRM پل ارتباطی مشتریان با شما

 

 

چرا CRM برای تجارت شما سودمند است؟

Gartner predicts پیش بینی کرده است که تا سال ۲۰۲۱ ، CRM بزرگترین منطقه درآمدی برای هزینه در نرم افزار سازمانی خواهد بود.

اگر شغل شما به طول می انجامد ، می دانید که برای آینده نیاز به یک استراتژی دارید.

شما اهداف فروش ، اهداف تجاری و سودآوری دارید. اما به روز بودن ، اطلاعات قابل اعتماد در مورد پیشرفت شما می تواند مشکل باشد.

چگونه بسیاری از جریانهای داده حاصل از فروش ، خدمات به مشتری ، بازاریابی و نظارت بر رسانه های اجتماعی را به اطلاعات مفیدی در مورد تجارت ترجمه می کنید؟

یک سیستم CRM می تواند نمای کاملی از مشتریان خود ارائه دهد.

شما می توانید همه چیز را در یک مکان مشاهده کنید – یک داشبورد ساده و قابل تنظیم که می تواند تاریخ قبلی مشتری را با شما ، وضعیت سفارشات آنها ، هرگونه خدمات برجسته مشتری و سایر موارد به شما بگوید.

شما حتی می توانید اطلاعات مربوط به فعالیت رسانه های اجتماعی عمومی خود را انتخاب کنید – دوست داشتن و دوست نداشتن آنها ، آنچه می گویند و درباره شما یا رقبای خود به اشتراک می گذارد.

بازاریابان می توانند از یک راه حل CRM برای درک بهتر خط لوله فروش یا چشم انداز آینده استفاده کنند و پیش بینی را ساده تر و دقیق تر انجام دهند.

شما از هر فرصت و یا هدفی کاملاً واضح و واضح خواهید بود ، بنابراین مسیری روشن از سوالات تا فروش را نشان می دهید.

برخی از بزرگترین دستاوردهای بهره وری می توانند از طریق فراتر از CRM به عنوان یک ابزار فروش و بازاریابی و جاسازی آن در تجارت شما – از HR تا خدمات به مشتریان و مدیریت زنجیره تأمین – حاصل شوند.

اگرچه سیستم های CRM به طور سنتی به عنوان ابزار فروش و بازاریابی مورد استفاده قرار گرفته اند ، اما تیم های خدمات مشتری در استفاده از آنها مزایای بزرگی را می بینند.

ممکن است مشتری امروز یک مسئله را در یک کانال مطرح کند – مثلاً توییتر – و سپس به ایمیل یا تلفن وصل شود تا به صورت خصوصی حل شود.

یک پلتفرم CRM به شما امکان می دهد تا پرسشی را بدون از دست دادن مسیر در کانال ها مدیریت کنید ، و به فروش ، خدمات و بازاریابی یک نمای واحد از مشتری می دهد.

 

راه اندازی تجارت بدون CRM چه هزینه هایی برای شما خواهد داشت؟

یک تیم فروش فعال می تواند سیلابی از داده ایجاد کند.

تعداد مأموریت ها در جاده ها برای صحبت کردن با مشتریان ، دیدگاه ها و یافتن اطلاعات با ارزش است ، اما اغلب این اطلاعات در یادداشت های دست نوشته ، لپ تاپ ها یا در ذهن فروشندگان شما ذخیره می شوند.

جزئیات می توانند از بین بروند ، جلسات به موقع دنبال نمی شوند و اولویت بندی مشتریان می تواند یک موضوع حدس و گمان باشد نه یک تمرین سختگیرانه و مبتنی بر واقعیت و اگر یک فروشنده اصلی حرکت کند همه می توانند گمراه شوند.

اما این فقط فروش نیست که بدون CRM دچار مشکل میشود.

ممکن است مشتریان شما در طیف وسیعی از سیستم عامل های مختلف از جمله تلفن ، ایمیل یا رسانه های اجتماعی با شما در تماس باشند – از شما سؤال کنند ، سفارشات را پیگیری کنند یا درباره شما با شما تماس بگیرند.

بدون داشتن بستر مشترک برای تعامل با مشتری ، می توان ارتباطات را در سیل اطلاعات از دست داد یا گم کرد – که منجر به یک واکنش آهسته یا رضایت بخش نمی شود.

حتی اگر همه این داده ها را با موفقیت جمع آوری کنید ، با ایجاد مفهوم آن روبرو هستید.

استخراج هوشمندی می تواند دشوار باشد. تهیه گزارش ها دشوار است و می تواند زمان فروش ارزشمندی را هدر دهد.

مدیران می توانند توجه خود را نسبت به تیم های خود از دست بدهند ، به این معنی که آنها نمی توانند پشتیبانی مناسب را در زمان مناسب ارائه دهند – در حالی که عدم نظارت نیز می تواند منجر به عدم پاسخگویی تیم شود.

 

CRM-پل-ارتباطی-مشتریان-با-شما-شرکت نرم افزاری هلما

 

سیستم CRM چه کاری میکند؟

یک راه حل مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) به شما کمک می کند تا مشتری های جدیدی پیدا کنید ، در کسب و کار آنها پیروز شوید و با سازماندهی اطلاعات مشتری و آینده نگری به شیوه ای که به شما کمک کند روابط محکم تری با آنها برقرار کنید و شغل خود را سریعتر رشد دهید ، آنها را خوشحال کنید.

سیستم های CRM با جمع آوری وب سایت مشتری ، ایمیل ، تلفن ، داده های رسانه های اجتماعی و موارد دیگر از طریق چندین منبع و کانال شروع می شوند.

همچنین ممکن است به طور خودکار اطلاعات دیگری مانند اخبار اخیر درباره فعالیت شرکت را به خود جلب کند و می تواند جزئیات شخصی مانند ترجیحات شخصی مشتری در ارتباطات را ذخیره کند.

ابزار CRM این اطلاعات را سازماندهی می کند تا بتواند سابقه کاملی از افراد و شرکت ها در اختیار شما قرار دهد ، بنابراین می توانید با گذشت زمان ارتباط خود را بهتر درک کنید.

یک پلتفرم CRM همچنین می تواند به سایر برنامه های تجاری که به شما در توسعه روابط مشتری کمک می کنند متصل شود.

امروزه راه حل های CRM بازتر بوده و می توانند با ابزارهای تجاری مورد علاقه شما مانند امضای اسناد ، حسابداری و صورتحساب و نظرسنجی ها ادغام شوند ، به گونه ای که اطلاعات هر دو روش را در خود جلب می کند تا نمای واقعی ۳۶۰ مشتری را به شما ارائه دهد.

 

نسل جدید CRM یک قدم جلوتر می رود

اطلاعات داخلی داخلی وظایف اداری مانند ورود داده ها و مسیریابی یا مسیریابی پرونده را به صورت خودکار می کند ، بنابراین می توانید برای فعالیت های با ارزش تر وقت بگذارید.

بینش های تولید شده به صورت خودکار به شما کمک می کند تا مشتریان خود را بهتر درک کنید ، حتی پیش بینی می کنید که چگونه آنها احساس و عملکردشان را پیش بینی می کنند تا بتوانید دسترسی مناسب داشته باشید.

 

تیم برنامه نویسی شرکت نرم افزاری هلما ارائه دهنده خدمات تحت وب ، طراحی وب ، سئو سایت ، طراحی گرافیکی ، CRM ، سخت افزار و شبکه برای شما میباشد.

جهت مشاوره میتوانید با شماره های ۰۹۱۵۳۱۳۷۵۵۹و۳۸۹۲۷۵۹۴ تماس بگیرید.

ارسال دیدگاه